Arşiv 31 Temmuz 2021

Kiralık Ofis Hizmeti Nasıl Alınır?

Kiralık Ofis Hizmeti Nasıl Alınır?

Kiralık Ofis Hizmeti Nasıl Alınır? Ticaret yapma ya mal ya da hizmet alıp satmaya veya hizmet vermeye karar verdiğinizde bu işlemleri gerçekleştirmeniz amacıyla bir iş yerine sahip olmanız gerekecektir. Neden bir iş yerine sahip olmanız gerekir? Türk ticari kanunları kapsamında ve vergi kanunları kapsamında mutlaka sabit bir adresinizin bulunması gerekecektir. Bazı şahısların bu konuda evlerini ofis olarak kullandığı görülebilmektedir. Ancak bunun da sakıncaları vardır.

Başka bir yazıda bunun sakıncaları hakkında da sizlere bilgi verebiliriz. Tüm bu hizmetleri gerçekleştirebileceğiniz gerçek bir ofis ya da dükkan veya işyeri kiralamanın da belirli bir maliyeti bulunmaktadır. Bu maliyetten kaçınmak amacıyla, kiralık ofis hizmetini alabilirsiniz. Sabit bir adresiniz olur. Yasal prosedürler tamamlanır. Peki kiralık ofis hizmeti nasıl alınır? Ankara’da yaşadığınızı varsayalım. Bu durumda kiralık ofis Ankara hizmetini alacaksınız. Sizin adınıza işlerini yürütecek bir kurum ile anlaşacak ve bu hizmetten yararlanmaya başlayacaksınız.

Kiralık Ofiste Ne Gibi Hizmetler Alacağım?

Peki karar verdiniz, kiralık ofis hizmeti alma konusunda kararlı davrandınız, anlaşmaya vardınız. Böyle bir durumda kiralık ofiste ne gibi hizmetler alacağım? Her şeyden önce ticari kanunları ve vergi sistemi hakkında karşınızda ya da ilgili resmi kurumların karşısında resmi bir tebligat adresi bulunacaktır. Bu yasal prosedür tamamlanmış olacaktır. Sizin adınıza kiraladığınız ofis hizmeti nedeni ile her türlü işlemler yürütülecektir. Nedir bu işlemler? Telefonlarınıza bakılacaktır, faks ile iletişim seçeneği kullanılacak ise, alınır. İhtiyaç duyulması halinde sizin vereceğiniz talebe istinaden cevap verilecektir.

Elektronik postalarınız alınacak, tarafınıza bilgi verilecektir. Her türlü sekreterya hizmeti yürütülecektir. İşyerinize ya da kiraladığınız ofise gelen şahıslar, sekreterya tarafından karşılanacak, ağırlanacaktır. Resmi kurumlardan gelen tebligatlar, belgeler alınacak, tarafınıza bilgi verilecektir. Çalıştığınız işletmelerden gelecek her türlü bilgi içerikli ya da farklı konulardaki bildirimler, yazılı evraklar alınıp, tarafınıza bilgi verilecektir. Kısaca bir şirkette olması gereken her türlü işlemlerin, kiralanan ofisler aracılığı ile gündeme getirildiği görülecektir.

Kiralık Ofislerde Toplantı Yapabilir miyim?

Hizmet almanız durumunda, ofis hizmeti, kiralık ofis hizmeti almanız durumunda, her türlü işlemden yararlanma şansına sahip olacaksınız. Peki kiralık ofislerde toplantı yapabilir miyim? Bu hizmeti almanız durumunda, örneğin kiralık ofis Ankara hizmeti almanız durumunda, adresiniz belirli olacaktır. Sizlere toplantı ve çalışma odaları kiralama konusunda da hizmet verildiğini göreceksiniz. Kaç kişilik toplantı yapmak istediğinizi, kaç kişilik bir çalışma odasında bulunmak istediğinizi ya da misafir ağırlamak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Elbette bu sistemin çalıştırılmasında ekonomik açıdan farklı bir uygulama bulunmaktadır. Siz ofis hizmetini kiralık olarak aldığınızda, sabit bir ücret ödersiniz ancak, çalışma odalarını kullanmak istediğinizde ya da toplantı odalarını kullanmak istediğinizde randevu alma sistemi ile ekstra ve cüzi bir miktarda para ödemeniz yeterli olacaktır. Ortamlarda, konforlu ortamlarda her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kiralık Ofis Hizmetinden Kimler Yararlanabilir?

Kiralık Ofis Hizmetinden Kimler Yararlanabilir?

Alacağınız kiralık ofis hizmeti herkese açık durumda bulunmaktadır. Gerçek kişiliklerin ya da tüzel kişiliklerini faydalanması mümkündür. Kiralık ofis hizmetinden kimler yararlanabilir? İşletme kuracak olanlar, şirket kuracak olanlar, bu hizmetten yararlanma şansına sahiptir. Elbette önce yasal prosedürler tamamlanacaktır.

Yasal prosedürlerin tamamlanması aşamasında, kiralık ofis Ankara ve benzeri gerekçelere istinaden bir anlaşma yapılacaktır. Anlaşmaya istinaden adres bilgisi alınacaktır. Ticari makamlara ve maliye birimlerine gerekli adres verilecektir. İşletmenin kurulum aşamasından itibaren, isteyen herkes, istediği her yerden bu hizmetten yararlanma şansına sahiptir. Önemli olan yasal prosedürlerin kiralanacak ofis hizmeti ile birlikte tamamlanması ve birleştirilmesidir.

Kiralık Ofis Ücretine Dahil Olan Giderler Nelerdir?

Peki karar verdiniz ve kiralık ofis hizmeti alma konusunda kararlı davranıp, anlaşma sağladınız, böyle bir durumda kiralık ofis ücretine dahil olan giderler nelerdir? Hangi giderler karşınıza sonradan çıkarılmayacaktır. Yapacağınız anlaşmaya istinaden, aylık olarak bir bedel, çok çok cüzi miktarda bir bedel ödeyeceksiniz. Bunun haricinde çalışma odalarını kullanmak ister iseniz, toplantı odalarını kullanmak isterseniz, ekstra bir ücret ödersiniz. Bunun dışında farklı bir ücret tanımlaması ile karşılaşmazsınız. Elektrik parası, telefon parası, internet faturası yani parası, gaz bedeli, ekstra bir dükkan, ofis bedeli gibi bir bedel ödemek zorunda kalmazsınız. Telefon bedeli ödemezsiniz. Bunun ile birlikte sekreterlik hizmetleri için ödemeniz gereken herhangi bir para bulunmayacaktır. Sekreterlik hizmetleri de giderlere dahil yani sabit ücret anlayışının içerisine dahil durumda bulunmaktadır. Sekreter ne iş yapacaktır? Gelen evraklarınızı alacak, size bilgi verecektir. Gelen elektronik postaları alacak, size bilgi verecektir. Eğer, faks bulunacak ise, bunları alacak, size bilgi verecektir. Sizin talimatınıza istinaden cevap verecektir. Şirketin bir telefon numarası olacak ve sizlere verilecektir. Bu telefon numarasını arayan müşterilerimizin aramaları karşılanacak, gerekli bilgiler verilecek, tarafınız ile mutlaka iletişime geçilecektir. Bu konuda da bir şirkette ya da bir ofiste veya bir büroda olması gereken tüm iletişim seçeneklerinin kusursuz bir şekilde kullanıldığı görülecektir.

Ankara’da Kiralık Ofis Hizmeti Var mı?

Tabii ki Ankara’da yaşayan bir şahıs olarak, ofis kiralama yani sanal olarak ofis kiralama hizmetinden yararlanma gibi bir düşünceye sahip olabilirsiniz. İşletme masraflarından, işyeri masraflarından, personel giderlerinden, sabit giderlerden, kira giderlerinden kaçınmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda sizler için sunulan kiralık ofis Ankara hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanırsanız sabit adresiniz kiralık sisteminde ya da sanal ofis sisteminde, Ankara olarak görülecektir. Takdir edeceğiniz gibi bu adreste bulunmak zorunda değilsiniz yani Ankara’da bulunmak zorunda değilsiniz. İşinizi takip etmek amacıyla, başka şehirlere gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Ofis hizmetlerinde gereken her türlü işlemler sizin adınıza yürütülecektir. Hatta ve hatta iş potansiyeliniz dahilinde yurtdışına dahi çıkabilirsiniz. Ofisinizde işlerin nasıl yürüdüğünü ya da yürütülmesi gerektiğini düşünmek zorunda kalmazsınız.

Kiralık Ofisler Cebinizi Ferahlatır

Kiralık Ofisler Cebinizi Ferahlatır

Günümüzde, birçok insan kendi işini yapabilmek için dişinden tırnağından arttırdığı paralarla yatırım yapmaya çalışmakta ve genellikle yanlış yöntemlerle ilerlemeye çalıştıkları için başarısız olmaktalardır. Hal bu ki kiralık ofis onca zaman biriktirdiğiniz ya da biriktirmeyi beklemeden direkt kredi kullandığınız paranızı sizden daha çok korur. Tabi siz bu konuda herhangi bir araştırma yapmadığınız için bu tür ofislerin variyetinden dahi haberiniz olmayabilir.

Bu ofisler tamamen kurulu halde tarafınıza teslim edilen ve kullanımınıza açılan alanlardır. Siz çantanızı ve iş için kullanmanız gereken materyalleri yanınıza alır ve ofise gidersiniz. Hepsi bu kadar. Yani öyle aman aman bir harcama yapmanıza tamamen engel olan bu ofisler, cebinizde para kalmasını sağladığı için ferah bir nefes almanıza yardımcı olurlar. Kiralık ofis Ankara başta olmakla birlikte ülkemizin neredeyse her şehrinde bulunabilecek kadar yaygınlaşmıştır. Öyle ofisler vardır ki, isteğinize göre otoparkları, spor salonları, yüzme havuzları dahi mevcuttur. Dükkan kiralayıp içini doldurmakla uğraşmak yerine hazır kiralık ofisleri tercih etmeniz, işe başlarken size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Kiralık Ofis İçin Aylık Ne Kadar Param Gider?

Bu soru çok görecelidir. Şahsınızın ya da şirketinizin durumuna ve ihtiyaçlarına göre ödeyeceğiniz miktarlar da değişmektedir; fakat genel itibariyle kesinlikle kendi ofisinizi kurmaktan çok daha ucuz alanlardır. Kiralık ofis size sunduğu imkanlara göre sizden ücret talep eden işletmeler tarafından hazırlanır. Sadece mobilyası olan ve ortak alanlarını kullanacağınız ofisler çok ucuzdur; fakat talepleriniz ne kadar artarsa, o kadar da ücret ödemeniz gerekebilir. Örnek verecek olursak; sözleşme yaptığınızda toplantı salonu kullanımını sözleşmenize dahil etmediyseniz, her salon kullanımınız için sizden ücret tahsil edilebilir.

Diyelim ki ofisinizin ultra lüks olmasını istiyorsunuz, o zaman kesenin ağzını biraz açmanız gerekecektir. Yani açıkçası bu ofisleri kullanmak için ödeyebileceğiniz miktarların ucu bucağı olmamakla birlikte, standart bir alan kiralarsanız çokta para ödemezsiniz.

Kiralık Ofis Kullanımım Kısıtlı mı?

Bu ofisler genellikle sabah açılır ve belli bir saatte kapanırlar. Sizin giriş çıkış yapabilmeniz için illa ki bir kartınız olur ve bu kart sayesinde giriş çıkışlarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Genel itibariyle belli bir saatten sonra kapanan ofislere giriş çıkış yapamazsınız. Kiraladığınız ofisin kullanım şartları, size tahsis yapan şirketin kurallarına göre değişebilir.

Belli kuralları olan ofisleri kiralamak sizin için sorun olabilir. Eğer akşam geç saatlere kadar çalışacağım diyorsanız, bunu en başında konuşmanız ve sözleşmenize yazdırmanız gerekebilir. Başta da söylediğimiz gibi, göreceli bir konu kısıt konusu. Her yapının kendine göre kuralları vardır ve bu kurallar size en başında mutlaka anlatılır. Kiralık ofis Ankara ve tüm büyükşehirlerde oldukça fazla tercih edildiğinden dolayı, çokta kısıtlı kullanımların söz konusu olacağını pek sanmıyoruz.

Hazır Ofis Popülerliğini Arttırıyor

Hazır Ofis Popülerliğini Arttırıyor

Günümüz şartlarında bir ofis kurmak o kadar çok masraf gerektiriyor ki saymakla bitiremeyiz. Bu sebepten dolayı masraftan kaçmak isteyen özellikle genç girişimciler, soluğu internet ortamında araştırma yapmakla alıyorlar.

Her gencin hayali kendine ait bir işinin olması ve kimseden emir almadan kendi işinin patronu olmaktır; fakat günümüz şartlarında bu durum, normal bir şekilde dükkan kiralayıp ofis kurmakla mümkün olmayabiliyor. Tam da bu noktada hazır ofis devreye giriyor. Bu ofis sistemi sayesinde genç girişimciler o kadar masrafsız iş yapma olanağına sahip oluyorlar ki inanamazsınız. Şöyle düşünün; bir ofis kiraladınız, depozito kira falan derken basit bir yer dahi olsa birkaç bin liranız gidecek; ama hazır ofis sisteminde böyle bir durum söz konusu değil.

Hazır ofis Ankara’da oldukça çok tercih edilmektedir ve neredeyse binlerce yeni işletme bu ofisleri kullanmaktadır. Peki, bu ofis sistemi nedir ve nasıl kiralanır? Nasıl oluyor bu işler? Nereden bulabilirsiniz? Nasıl kiralarsınız gibi sorulara biraz açıklık getirelim.

Hazır Ofis Detaylı Anlatımı

Öncelikle, bu ofisler sizin kullanımınıza sunulmak için bazı işletmeler tarafından standart hazırlanıyor ve isteğiniz doğrultusunda şekillendirilebiliyor.

Hazır ofis için yapmanız gereken tek şey sadece nerede ne şekilde sahip olabileceğinizi internet üzerinden araştırmak. Bu ofislerin ortak kullanım alanları var ve diğer ofislerle tamamen müşterek kullanım sağlanıyor. Diğer ofis kiracılarının hakları neyse siz de aynılarına sahip olabiliyorsunuz veya dilediğiniz haklara sahip olmak için size özel hazırlanan sözleşmelere tabii tutuluyorsunuz. 7

Sizin için konsept düzenlemesi yapılan bu yerlere sadece bilgisayarınızı ve iş ile ilgili materyallerinizi alıp gidebiliyor; dilediğiniz şekilde çalışabiliyorsunuz. Mobilya vesaire gibi harcamalar yapmanıza, sekretarya için bir personel almanıza falan hiç gerek kalmıyor.

Hazır Ofisler Yasal ve Güvenilir mi?

Kesinlikle. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sizinle sözleşme yapan ve size bu hizmeti sunan işletmeler, size bu hizmeti tam anlamıyla yasal sunmaktadır. Dışarıda herhangi bir dükkan kiraladığınızı düşünün, aynı şey diyebiliriz. Sadece kullanım koşullarıyla alakalı sözleşmelerde bazı detaylar olabiliyor ve bunları da zaten size açık bir dille ve yazılı olarak beyan ediyorlar.

Güvenilir mi kısmına gelecek olursak, tabi ki güvenilirler ve hatta sokak arasında kiralayacağınız bir dükkandan daha güvenilirler; çünkü sizinle sadece kontrat imzalamıyorlar. Bunun yanında bir de sözleşmeye tabii tutuluyorsunuz. Güvenilir mi sorusunu güvenli mi olarak sorarsak da sorunun cevabı tam anlamıyla güvenli şeklinde olacaktır.

Bu işletmelerin 24 saat kamera kayıtları vardır ve bu kayıtlar çok detaylı sunulur. Ofisinizde herhangi bir problem olduğunda anında uyarılırsınız. Oldukça korunaklı olan bu ofis sistemi, sizin ekstra güvenlik önlemleri almanıza gerek kalmadan hizmet sunar. Hazır ofis Ankara’da güven kazanmış ve birçok girişimci tarafından tercih meselesi haline gelmiştir.