Pandemi Döneminde Sanal Ofis Sayesinde Kalabalıktan Uzak Durun

Pandemi Döneminde Sanal Ofis Sayesinde Kalabalıktan Uzak Durun

PANDEMİ DÖNEMİNDE SANAL OFİS SAYESİNDE KALABALIKTAN UZAK DURUN

       Pandemi döneminde herkesin de bileceği üzere kalabalık ortamdan uzak durmamız gerekiyor. Gerek kendi sağlığımız gerek ise sevdiklerimizin sağlığı için buna dikkat etmemiz gerekiyor. Fakat bir yandan işimizi devam ettirmemiz gerek. Bu durumda da ikisini aynı adan sağlamak elbette zor olacaktır. Hem işimizi devam ettirip hem de kalabalıktan uzak durmak biraz imkânsız görünebilir. Fakat sanal ofis sayesinde artık işinizi eve taşıyıp kalabalıktan izole bir şekilde işlerinizde aksama olmadan devam ettirebileceksiniz. İşinizi nerede isterseniz, ne zaman isterseniz halledebileceksiniz. İsterseniz evde, isterseniz parkta nerde isterseniz orada çalışma imkânı bulacaksınız. Hem işinizi nerede isterseniz orada yapacaksınız hem de adresiniz prestijli bir adreste görünebilecek. Bir ofis tuttuğunuzda sabah trafiği yüzünden iş motivasyonunuz düşebilir. Büyükşehirde yaşamanın en büyük zorluklarından biridir. Ofise gelen müşteri sirkülasyonunuz ne kadar fazla olursa bu sizler için hem iyi hem de sağlığınız için tehlikeli bir durum oluşturabilir. Bu durumun önüne en etkili şekilde sanal ofis kullanarak geçebilirsiniz.

Sanal ofis kullanmaya başladığınızda hem masraflarınız fazlasıyla azalacak hem de kalabalıktan uzak durarak sağlığınızı riske atmadan işlerinizde aksamdan devamlılık sağlayabileceksiniz. Ayrıca ofislerimizde de Covid-19 tedbirleri de üst seviyededir. Bir ofise ihtiyacınız olduğunda ya da toplantı odasına ihtiyacınız olduğu durumlarda da sizlere hizmet veriyoruz. Böyle bir ihtiyacınız olduğunda bizlere önceden haber vermeniz yeterli olacaktır. Siz gelmeden kullanacağınız ofisi hazırlarız. Temizlik ve hijyen konusu çok önemli olduğu için size özel odayı hazırlarız. Siz geldiğiniz de sadece işinize odaklanmanız yeterli olacaktır. Biz müşterilerinizi, misafirlerinizi profesyonel bir şekilde karşılarız. Ayrıca sınırsız çay, kahve ve ikramlık servisimiz de mevcuttur. Müşterilerinize mahcup olmadan, profesyonel bir şekilde ağrılarız. Odalarımız şık ve konforludur. Ferah ve geniş bir odada toplantı odalarımız sayesinde müşterileriniz karşısında profesyonel görünme şansınız olacak. Bu sayede müşteri çekmeniz de çok daha fazla olacaktır. Ayrıca müşteri portföyünüzü de bu durum çok etkiler. Bütün bunlara bir ofis için harcayacağınız masraftan çok daha uygun bir fiyata sahip olacaksınız.

      Sıfırdan bir ofis kurmak istediğinizde ofis kirası, depozito, emlak komisyonu, aidat gibi sizi çok fazla yoracak masraflar bekliyor olacaktır. Ofisinizin konumu da elbette ki çok önemlidir. Arka sokakta, aralarda, çokta göz önünde olmayan bir yerden bir ofis kiraladığınızda müşterileriniz açısından pek de profesyonel görünmezsiniz. Bir prestijli adres için ödeyeceğiniz ofis kirasından fazlasıyla düşük bir rakama sanal ofise ve prestijli bir adrese sahip olacaksınız. Kartvizitinizde de bu adresi kullanabileceğiniz için bu durum yine sizlere yarar sağlar.

      Geleneksel ofis kiraladığınızda kiranızın önemli bir oranı kadar stopaj vergisi ödemek zorunda kalırsınız. Ayrıca her ay ödemeniz gereken elektrik, su, doğal gaz, klima, wifi, mutfak, temizlik gibi masraflarınız olacaktır. Üstelik her gün ofise gitmeye ihtiyaç duymuyorsanız bu masraflar sizler için anlamsız ve gereksiz olacaktır. Sanal ofis ile bu masraflara son veriyoruz. Yıllık belli bir ücretin dışında ekstra bir masrafınız olmadan yasal adres temini yapıyoruz.  Ofisinizi açtıktan sonra elbette bir çalışana ihtiyacınız doğacak. Çalışanınızın maaşı ve sigortası da masraflarınıza ek olacaktır. Ayrıca işi öğretmeniz gerekir. Kargo ve evrak takibi, müşteri ilişkileri gibi bir çok şeyi atlamadan vakit harcamanız gerekir. Bu durumda hem maddi kayıp hem vakit kaybı yaşarsınız. Bu durumda işlerinize odaklanma zorluğu ve vakit ayırma sorunu yaşarsınız. İşlerinize tam olarak odaklanamadığınız için bu sizlere her açıdan kayıp yaşatır. Sanal ofis bu durumda sizlere hem maddi hem manevi açıdan çok daha fazla avantaj sağlayacaktır. Hem sağlığınızı riske atmayacaksınız hem işinize devam edebileceksiniz hem de ekstra masrafınız olmayacak. 

sanalofis